Hakkımızda

Anasayfa > Hakkımızda

1926’dan beri süregelen bir aile şirketi olan Alpler Ziraat’in bir uzantısı olarak 1998 yılında kurulan Alpin Makine; ürettiği makinelerle sektöründe öncü kuruluş olarak hizmet vermektedir. Tarım traktörleri ithalatı ve satışı alanındaki faaliyetlerini, zaman içerisinde iş makineleri sektörüne kaydırarak, 2008 yılında mini yükleyici imalatına başlayan Alpin Makine; ürettiği mini taşıyıcılar, belden kırmalı LHD yükleyiciler, mini yükleyiciler ve ataşmanları ile sektöre, pratik çözümleri en uygun fiyatlarla sunmaktadır. Basitlik ve sağlamlık üzerinde durularak, tüm detayların hesaplandığı, tasarımlarımlarıyla sektördeki diğer firmalardan kendini ayıran Alpin Makine, çalışması zor küçük alanlar için geliştirdiği iş ve maden makineleriyle zor işleri kolay kılmakta ve efektif çözümler sunmaktadır.

Türkiye pazarında edilen tecrübeler ve başarılar doğrultusunda ihracata ağrılık vererek ve Güney Amerika ve Tunus ihracatları başlar.

Maden sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda ürün geliştirmeye devam ederek Tübitak destekli Yeraltı İlk Yardım ve Tahlisiye Aracını tasarlar. Ardından Kaya Delici aracının tasarımını tamamlayarak ilk prototip modellerini üretir.

Artan ürün çeşitliliği ve üretim ile Alpin makine 30,000m2 lik yeni fabrikasına taşınır.

Maden sektöründe kullanılması için özel olarak tasarlanan Türk Patentli ve Tübitak Onaylı Mini Taşıyıcı ile yeraltı yükleyicisi LHD modellerinin imalatına başlanır.

Mini Yükleyici modellerini geliştirerek M75, M85, M100 gibi ürün çeşitliliğini arttırır ve yükleyicilere takılarak farklı işlerde kullanılmasını sağlayan ataşmanların imalatına başlanır.

ALPİN markası kurulur ve 3800 m2 fabrika alanında hizmet vermeye başlar.

İş Makineleri sektörüne girerek ilk yerli üretim olan M49 modeli Mini Yükleyiciyi üretmiştir.

Lazer Seviyeleme tarım makineleri üretimi yapmıştır.

Lamborghini Trakör’ün Türkiye Yetkili Distribütörü olmuştur.

Alpler Ziraat kuruluşu Türkiye tarım aletleri üreticilerinin en büyüğü olan ALPLER 1926’dan bu yana üretimlerine devam etmektedir.

29 Ekim Mh. İzmir-Aydın Karayolu No:7 Yazıbaşı Mevki Torbalı/İZMİR TÜRKİYE

+90 (232) 853 90 99

© Copyright 2017 Tüm hakları saklıdır. ALPİN MAKİNE SAN. VE TİC. A.Ş.